Evet verebilirsiniz. Temelde Google reklamları yapılan aramaya göre ilgili web sitelerini görüntüler. Ancak web siteniz olmadığı durumlarda Facebook vb. diğer sosyal ağlardaki sayfalarınızın Google’da üst sıralarda görüntülenmesini sağlayarak reklamlarınızı yürütebiliriz. Hatta e-ticaret sitelerinde oluşturduğunuz dükkan sayfanızın ( örn: n11.com gibi ) reklamlarını gerçekleştirebilir, satışlarınızı arttırabiliriz.

Google AdWords reklamlarında giriş ücreti ya da minumum harcama zorunluluğu gibi sabit ücretler yoktur. Genel olarak Google AdWords kontörlü telefon sistemine benzetilse de Google AdWords’te fiyatı önceden belirlenmiş hazır paketler de yoktur. Google AdWords’te reklam vermek için ne kadar harcayacağınızı kendiniz belirleyebilirsiniz. Optimum bütçeyi belirlemek için sektöre ve döneme göre aranma hacimlerini göz önüne alarak ve ufak denemeler yöntemlerini izleyebilirsiniz. GC Medya sektörel deneyimi ve tecrübesi ile en optimum bütçeyi belirlemeniz için işletmenize yardımcı olur.

İnternet reklamcılığı değişik bakış açısıyla internetteki aramaları, sosyal medyayı, trendleri, SEO’yu, raporlamayı, internet sitesini de kapsayan bir reklamcılık modelidir. Dijital reklamcılık olarak ta adlandırılmakla beraber internet reklamcılığı yükselen internet kullanımının kaçınılmaz bir gerçeği olarak günden güne yükselmekte ve diğer geleneksel reklamcılık kanalları arasında çok ciddi bir paya sahip olmaya başlamıştır.

İnternet sitenizi “web üzerindeki dükkanınız” şeklinde tanımlamak yanlış bir tabir olmaz. Bu açıdan bakılınca bu mecrada sattığınız ürün ya da hizmetleri her ne şekilde olursa olsun tanımtmanız kaçınılmazdır.

Tüm reklam kanalları düşünüldüğünde Google Adwords reklamları;

  • İşiniz için en doğru kitleyi hedef alma
  • Esnek bütçeler ile her ekonomik seviyeden kullanıcıya hitap etme
  • Reklamlarınızın bir sonucu olarak, yaptığınız yatırımın rakamsal ve elle tutulur veriler ile takip etme

Bunun standart bir süresi yoktur, bu süre her bir tıklanmada ne kadar harcamayı ( tıklanma başı maliyet ) tercih ettiğinize ve sizin reklamınızı kaç kişinin tıkladığına bağlı olarak değişecektir.